Bushmen Tabletki Javel Aqua do uzdatniania wody 20 szt.
Opis
Javel ® AQUA (8,5 mg NaDCC, 5 mg wolnego chloru w 1 litrze wody).
Dane techniczne:
- Ilość: 20 tabletek
- Składnik czynny: bezwodny dichloizocyjanuran sodu
- Przeznaczenie: dezynfekcja wody do picia, wody do płukania owoców i warzyw, mycia zębów itp.
- Producent: Javel
Rozpuszczalne tabletki chlorowe pozwalające na uzdatnienie wody, której pochodzenie jest nieznane lub wątpliwe. Eliminują znajdujące się w wodzie mikroorganizmy, powodujące zaburzenia żołądkowo-jelitowe.
Tabletki są skuteczne, lekkie, łatwe w transportowaniu i mają długi termin ważności. Niezastąpione podczas podróży turystycznych, wypraw do krajów tropikalnych czy treningów w warunkach ekstremalnych.
Aby uzdatnić wodę wystarczy wrzucić 1 tabletkę do 1 litra wody i odczekać 30 minut. Jeżeli natomiast istnieje podejrzenie występowania w wodzie ameby (Entamoeba histolytica), należy rozpuścić 2 tabletki na 1 litr wody i odczekać 60 minut.
Produkt określony według norm europejskich EN (12931, 12933) jako substancja chemiczna do puryfikacji wody w wypadkach zagrożenia epidemiologicznego (cholera, tyfus, czerwonka, zaburzenia jelitowe).
Substancja aktywna NaDCC jest rekomendowana przez WHO w wytycznych dotyczących jakości wody pitnej.
Zdjęcia podglądowe mogą przedstawiać produkt w odcieniu, który nieznacznie różni się od oryginału. Opakowanie stanowi element zestawu.